Сайт села Мельня
Пятница, 17.05.2024, 14:04
Меню сайта

Форма входа

Категории раздела
Мои статьи [0]
Новости партнеров [7]
Новости из интернета

Поиск

Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 18

Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz

  • Статистика

    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0

    Главная » Статьи » Новости партнеров

    Зміна цільового призначення земельної ділянки. Порядок 2015

    З 2013 р. істотно змінився порядок зміни цільового призначення земельної ділянки, який залишається актуальним також і в 2015 році. В цій статті ми розглянемо найбільш поширений випадок зміни цільового призначення земельної ділянки з особистого селянського господарства (ОСГ) на цільове призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

    З 01.01.2013 р. набули чинності Закон України «Про державний земельний кадастр» та положення Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо заборони зміни цільового призначення земельної ділянки у випадку її невідповідності детальному плану території та/або плану зонування території. З 21.03.2013 р. втратила чинність Постанова Кабінету міністрів, якою було раніше затверджено Порядок зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб.

    Зміна цільового призначення земельної ділянки

    Загалом, порядок зміни цільового призначення земельної ділянки схожий на порядок відведення земельної ділянки у власність із земель державної або комунальної власності, проте має певні свої особливості.

    Отже покроковий порядок зміни цільового призначення з ОСГ на забудову буде виглядати наступним чином.

    Крок 1. Оформлення заяви власника на зміну цільового призначення

    До 2013 р. дозвіл на зміну цільового призначення надавали органи місцевого самоврядування (селищні, сільські, міські ради народних депутатів), шляхом прийняття рішень на сесійних засіданнях. З 2013 р. дозвіл на зміну цільового призначення земельної ділянки вже не потрібен. Для першого кроку необхідна нотаріально засвідчена заява на зміну цільового призначення земельної ділянки, підписана власником. Саме ця заява і буде підставою для розробки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення землі на наступному кроці.

    Крок 2. Розробка та погодження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки з ОСГ на забудову

    Для розробки проекту землеустрою про зміну цільового призначення необхідно звернутися в землевпорядну організацію, яка має у своєму штаті сертифікованих інженерів-землевпорядників, та укласти відповідний договір на розробку землевпорядної документації (проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки).

    Розробка проекту з усіма погодженнями займає в середньому від 1-го до декількох місяців часу, протягом яких необхідно отримати додаткові вихідні дані, розробити документацію (скласти картографічні матеріали, креслення та ін.)

    Розроблений проект зміни цільового призначення необхідно погодити в наступних організаціях:

    • місцеве управління Держземагентства;
    • місцевий відділ архітектури та містобудування;
    • інші організації (органи лісгоспу, водгоспу, охорони культурної спадщини, екології тощо) в окремих індивідуальних випадках.

    Необхідно також розуміти, що в ході погодження проекту зміни цільового у відділі архітектури, на практиці, можуть вимагати наявності генерального плану населеного пункту, в якому знаходиться земельна ділянка. Якщо генерального плану в населеному пункті немає або ділянка знаходиться за межами населеного пункту, відділ архітектури може зажадати розроблений і погоджений детальний план території (ДПТ). Зазначені вище вимоги не узгоджуються з п. 6-1 прикінцевих положень Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", але на практиці архітектор, як правило, не бажає ставити свій підпис на проекті зміни цільового без генплану або ДПТ.

    В цілому отримання висновків про погодження проекту землеустрою, як правило, займає значну частину часу.

    Крок 3. Затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки

    Після отримання позитивних висновків за результатами погодження, проект землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки передається на затвердження до органу місцевого самоврядування (селищної, сільської, міської ради народних депутатів). Орган місцевого самоврядування на черговій сесії приймає рішення про затвердження чи щодо відмови у затвердженні проекту землеустрою. Відмова у затверджені проекту землеустрою може бути оскаржена в судовому порядку. Дивіться зразок рішення про затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки.

    Тут варто також вказати, що затвердження проекту по земельній ділянці, яка знаходитися за межами населеного пункту, здійснюється районною державною адміністрацією, а не місцевою радою, в формі розпорядження про затвердження проекту зміни цільового призначення земельної ділянки

    Крок 4. Отримання витягу з кадастру (ДЗК) зі зміненим цільовим призначенням

    Після затвердження, подаємо проект щодо зміни цільового призначення земельної ділянки державному кадастровому реєстратору до місцевого управління Держземагентства з метою внесення відомостей про зміну цільового призначення до Державного земельного кадастру (ДЗК).

    Додатково до проекту землеустрою необхідно надати державному кадастровому реєстратору обмінний файл у форматі XML, який містить певний перелік даних, що спрощують реєстратору внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

    Плату за внесення до земельного кадастру відомостей про зміну цільового призначення земельної ділянки з 03.07.2014 р. скасовано.

    Дивіться зразок витягу з кадастру.

    Крок 5. Отримання свідоцтва про право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням

    Після отримання рішення про затвердження проекту зміни цільового призначення, звертаємось до місцевого управління Держреєстраційної служби з метою реєстрації права власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням. Протягом 14 днів після подання певного пакету документів реєстратор (вже не кадастровий) зобов’язаний видати відповідне свідоцтво про право власності на земельну ділянку зі зміненим цільовим призначенням.

    Додатково дивіться нашу статтю про Порядок реєстрації права власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

    Пропозиції щодо розробки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки від нашої компанії

    Наша компанія має великий досвід, технічні можливості та відповідних спеціалістів для розробки проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки. Ми маємо можливість виконувати повний комплекс робіт під ключ. Починаючи з кадастрової зйомки земельної ділянки, розробки безпосередньо проекту та закінчуючи отриманням витягу з ДЗК. Ми також маємо можливість провести реєстрацію речового права на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, отримати відповідне свідоцтво та витяг з Укрдержреєстру.

     

    http://zemlevporyadnik.com.ua/zmina-ciljovogo-priznachennja.html

    Дивіться також: проект відведення земельної ділянки, проект сівозміни, технічна документація щодо встановлення меж земельної ділянки



    Источник: http://zemlevporyadnik.com.ua/zmina-ciljovogo-priznachennja.html
    Категория: Новости партнеров | Добавил: ZDA (19.04.2015) W
    Просмотров: 504 | Теги: Зміна цільового призначення земельн | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *: